Atrakcje

W SAMYM SERCU CISZY

W bezpośrednim otoczeniu Hacjendy Trzy Klony dominuje bór sosnowy oraz łąki torfowe, gdzie osoby spragnione pobytu na łonie natury  mogą obserwować  gatunki roślin charakterystyczne dla tego regionu oraz rzadkie ptaki i motyle.
Sezon jesienny to szczególnie gratka dla amatorów zbierania grzybów. 

W granicach Zaborskiego Parku Krajobrazowego znajduje się około 50 jezior, w tym wiele jezior lobeliowych z kryształowo czystą wodą, z których najbardziej popularne jako kąpielisko jest Jezioro Zmarłe (kasz. Zmôrłé Jezoro). Małe, ustronne plaże znaleźć można również nad jeziorami Gardliczno Duże oraz Płęsno.

 

 

 

 

 

A gdy Gość zgłodnieje…

Kuchnia zaborska oparta jest na rybach słodkowodnych, w tym szczególnie na węgorzu, sandaczu, szczupaku i okoniu, potrawy często zawierają grzyby, jagody i żurawinę. Na całych Kaszubach popularne są też potrawy z drobiu, zwłaszcza z gęsi i kaczek, oraz dania z ziemniaków i brukwi. Zapraszamy więc do spróbowania miejscowych specjałów takich jak kiszka kaszubska - ciszka, ruchanki, golce, czernina czy też zupa dziadowska, które serwują miejscowe restauracje.

Zapraszamy również do udziału w tradycyjnym Święcie Kaszubskiego Chleba, obchodzonym corocznie w Widnie w pierwszą sobotę sierpnia.

Warto również udać się do pobliskiego Leśna, gdzie znajduje się modrzewiowy kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża św. ufundowany w 1650 przez królową Marię Ludwikę oraz kamienne kręgi - cmentarzysko kurhanowe z 14 kurhanami, na obszarze którego odkryto groby m.in. skrzynkowe z epoki brązu i okresów późniejszych.

Miłośnicy wycieczek rowerowych i pieszych mogą odwiedzić jeden z wielu rezerwatów przyrody znajdujących się w obrębie Parku:

  • rezerwat przyrody Jezioro Nawionek – zbiornik typu lobeliowego o głębokości 11 m z ciekawymi roślinami

  • rezerwat przyrody Jezioro Laska – zbiornik typu eutroficznego, przez który przepływa rzeka Zbrzyca. Jezioro charakteryzuje się bogatą roślinnością zanurzeniową oraz szuwarną.

  • rezerwat przyrody Bagno Stawek – zarastające jeziorko o powierzchni 40,8 ha z torfowiskiem i ciekawymi skupiskami roślin.

  • rezerwat przyrody Jezioro Małe Łowne – zbiorowisko turzycowo-mszarne.

  • rezerwat przyrody Piecki – rezerwat chroniący niewielkie jeziorka leśne, położone wśród pagórków i bagien.

  • rezerwat przyrody Dolina Kulawy

  • rezerwat przyrody Moczadło

  • rezerwat przyrody Kruszynek

Kajakarzy skuszą: Brda - lewy dopływ Wisły, jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce; Zbrzyca - najpiękniejszy z dopływów Brdy ze względu na malowniczą i urozmaiconą trasę spływu, prawie na całej długości wiodącą przez lasy; mocno meandrująca i wymagająca Chocina, wręcz bajkowa Kulawa i urokliwa Kłonecznica.

ZADZWOŃ

ZOBACZ CENNIK

ZADZWOŃ

ZOBACZ CENNIK

ZADZWOŃ

ZOBACZ CENNIK

ZADZWOŃ

ZOBACZ CENNIK

ZOBACZ JAK DOJECHAĆ

Hacjenda Trzy Klony

Antoniewo Wybudowanie 2,

89-632 Brusy 

Nr Konta:

Bank PKO S.A. 

20-1240-5820-1111-0010-5637-6284

 

+48 698 637 401

heniafluder@gmail.com

ZOBACZ CENNIK

Projekt i wykonanie 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) .Możesz je wyłączyć. Dowiedz się jak